09301591070

پارک ملت

پارک ملت:

امروز به دیدن بزرگترین پارک تهران میرویم پس با لوکس مبله همراه باشید.

خیلی از ما وقتی اسم خیابان ولیعصر به گوشمان میخورد یاد پارک ملت می افتیم پارکی که نیمی ازخاطرات ما درآن زنده میشود. از تاب بازی های کودکانه مان تا پیاده روی های طولانی با پدرو مادر و خوردن چایی یا بستنی در کافه هایش و بعد دراز کشیدن روی چمن تازه تازه هرس شده که بوی آن مشام را نوازش میکرد و یا دیدن مجسمه افراد مشهور که تدایی افراد فرهیخته و اسطوره کشورمان می شد.

جزییات پارک ملت

پارک ملت از شرق به خیابان ولی‌عصر، از جنوب به بزرگراه نیایش، از غرب به مجموعه ورزشی انقلاب و از شمال به ساختمان مرکزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران محدود می‌شود. این بوستان از سال ۱۳۴۵ در زمان پادشاهی محمدرضاشاه پهلوی به ابتکار شهبانو فرح پهلوی در شمال شهر تهران ساخته شد. این بوستان پیش از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ پارک شاهنشاهی نامیده می‌شود.

این پارک ابتدا زمین بایری بوده که به دستور فرح پهلوی و محمدرضا آقاجانی به بوستان تبدیل شده است. با توجّه به موقعیت خاص آن کار احداثش از سال ۱۳۴۵ خورشیدی در دو فاز متفاوت آغاز شد. فاز اول آن بخشی از پارک را شامل می‌شد که در راستای خیابان ولیعصر قرار داشته است و «بلوار کنار جاده» نامیده می‌شد و بصورت بلواری به ‌طول ۱۰۰۰ متر بر خیابان ولیعصر در سال ۱۳۴۷ به بهره برداری رسید. کار ساخت فاز دوم بر پایه طرحی از پارک سازی انگلیسی و با الهام از بوستان‌های آن کشور در تپه‌های باختری ادامه یافت و در ۱۳۵۳ به بهره برداری رسید. بخشی از پارک از شمال به صدا و سیما، از جنوب به بزرگراه نیایش و از باختر به باشگاه انقلاب می‌رسد.

طراحی پارک ملت از ایرج اعتصام بوده که ساختمان ها و بناهای بسیاری مثل شاه چراغ شیراز، خانه‌های ویلایی در آمریکا و بناهای باشکوه دیگری در سرتاسر جهان در کارنامه کاری درخشان خود دارد.

ویژگی های پارک ملت

این پارک علاوه بر طبیعت زیبایی که دارد تفریحات فراوانی هم میتوان در آن داشت شما در این پارک میتوانید به تماشای حیوانات بروید و از آن لذت ببرید به زمین های بازی از جمله دوچرخه سواری ، تنیس ،بدمینتون ،بسکتبال والیبال بروید و ساعت ها در آنجا مشغول بازی شوید. از تماشای قوها و اردک ها و مرغ های ماهی خوار درون حوضچه ها و پرنده های دیگری مثل طاووس، کرکس و خروس و… . و از دیدن گوزن ها بزهای کوهی و آهو لذت ببرید. امکانات منحصر به فرد این پارک را به چیزی ورای آن تبدیل کرده.

در گوشه ای از پارک دریاچه کوچکی قرار دارد که پلی از روی آن می‌گذرد و به سمت دیگر پارک می‌رود. دیدن این دریاچه و آبشار کوچکش، که از زیر پل به درون آب سرازیر می‌شود، هم خالی از لطف نیست! در سال ۱۳۸۷ آبنمایی موزیکال در این دریاچه افتتاح شد. این آبنمای زیبا که با پخش موزیک به صورت رقصان در می‌آید، زیبایی دو چندانی به این پارک قدیمی و باشکوه بخشیده است.

در قسمت جنوبی پارک و در کنار بزرگراه نیایش مجموعه سینما گالری ملت قرار دارد که دارای بخش‌های مختلفی از جمله گالری، فروشگاه، رستوران، نمازخانه، بوفه، بانک و از همه مهم‌ تر سالن سینما است. از دیگر امکانات پارک می‌توان به سینما ۴ بعدی، نمازخانه، سرویس بهداشتی، زمین بازی کودکان، مسیر پاده روی و دوچرخه سواری، میز شطرنج و … اشاره کرد. در قسمت‌های مختلفی از پارک بوفه و رستوران‌های سر باز و سر بسته‌ای وجود دارد که با غذاهای خوشمزه خود آماده پذیرایی از شما هستند!

مسیر دسترسی به پارک ملت

شما میتوانید با بی آر تی، سوار بی آر تی‌های مسیر چهار راه پارک وی – راه آهن یا تجریش – راه آهن شوید و در ایستگاه پارک ملت پیاده شده و به پارک بروید.
این پارک زیبا با پیشینه ای زیاد به شما مخوصا مهمان های عزیز اپارتمان مبله و سوییت مبله ، لوکس مبله پیشنهاد میشود مخصوصا که مسیر راحتی دارد و چاشنی خیلی خوبی برای سفرتان است سفر شما لذت بخش تر میکند و این پارک همواره به یاد شما میماند.

 

منبع: ویکی پدیا

بازکشت به بالا

پاسخی بگذارید

3 × 1 =

09301591070