09301591070

پارک ساعی

پارک ساعی : امروز میخواهیم سری به پارک ساعی قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین پارک های تهران بزنیم پس همراه با لوکس مبله باشید.

یکی از موارد جالبی که در مورد این پارک صدق میکند پوشش گیاهی متنوع آن است که از بین پارک ساعی یکی از بوستان های قدیمی تهران است که توسط مهندس کریم ساعی در سال 1324 درخت کاری شد .این بوستان که با مساحتی در حدود 12 هکتار در خیابان ولیعصر و در منطقه 6 شهرداری قرار دارد.ایده کلی طراحی پارک ساعی در دهه 40 توسط مهندس حسین محجوبی طراحی شد تکمیل ساخت و طراحی پارک تا اوایل دهه 50 ادامه یافت.

مشخصات پارک ساعی

از بین گیاهان متنوع آن می‌توان به چنار،کاج تهران، سرو شیرازی، سرو نقره‌ای، سرو بادبزنی، سرو تبری، برگ ‌بو، افرا، نارون‌، سدروس‌، ماگنولیا، یاس وحشی‌، ژنیگو، زالزالک، گردو و سیب اشاره کرد.
قسمتی از پارک نیز به باغ ژاپنی معروف است که پرندگان آبزی هم در آن نگه‌داری می‌شوند. در قسمت حیات‌وحش پارک، حیوانات دیگری نیز نگهداری می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به خرگوش،قوچ، غاز،قو،مرغابی، سنجاب، طوطی وحشی و طاووس اشاره نمود.

(جهت اجاره اپارتمان مبله و سویت مبله در تهران با ما تماس بگیرید)

همچنین این پارک دارای 6 ورودی است و بناهایی مانند جوی، برکه، آبشار و زمین بازی دارد.در پارک ساعی تعداد زیادی مجسمه حیوان قرار دارد که دستخوش فرهنگ آسیب دیده بعضی از شهروندان خراب شده..

دسترسی این پارک خیلی راحت و آسان است مخصصا برای مهمانان عزیز اپارتمان مبله و سوییت مبله ، لوکس مبله از اتوبوس های خط تجریش راه آهن استفاده و کنید و در یکی از ایستگاه های آبشار یا پله سوم از اتوبوس پیاده شده و به پارک ساعی بروید .

اگر از مهمانان اپارتمان مبله و یا سوییت مبله ، لوکس مبله بودید و به این پارک زیبا رفته اید تجربه خودتان را با ما در میان بگزارید.

منبع: ویکی پدیا

بازکشت به بالا

پاسخی بگذارید

17 − 8 =