09301591070

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش یا بوستان حضرت ابراهیم از جمله پارک های جذاب و دیدنی شهر تهران است که در اراضی عباس قرار دارد. پارک آب و آتش که یکی از جدیدترین پارک های احداث شده در تهران به شمار می رود در تاریخ 16 تیر ماه 1388 و توسط محمد باقر قالیباف ، شهردار وقت تهران افتتاح شده است. همچنین مدیریت ساخت این پارک را شرکت اوان کاسپین پردیس برعهده داشته است. پارک آب و آتش تهران دارای فضایی متفاوت و مدرن است. همچنین این پارک از جمله محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر تهران نیز تهران به شمار می رود.

پارک آب و آتش تهران همه روزه میزبان مسافران و گردشگران مختلفی است که از سراسر نقاط ایران به خصوص تهران از این منطقه بازدید می کنند. این پارک با مساحتی بالغ بر 24 هزار مترمربع دارای امکانات و تجهیزات تفریحی و گردشگری بسیاری است که از آن جمله می توان به پل ابریشم ، لانه کبوتر ، کالسکه رانی ، فانوس دریایی ، برج آتش ، آبنما ، آلاچیق و فضای سبز اشاره کرد. در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری ، موقعیت جغرافیایی و البته مسیرهای مختلف دسترسی به پارک آب و آتش تهران خواهیم پرداخت.

جاذبه های گردشگری پارک آب و آتش

در قسمت قبل چند مورد از جاذبه های گردشگری پارک آب و آتش تهران از جمله پل ابریشم ، کالسکه رانی ، فانوس دریایی ، برج آتش ، لانه کبوتر ، آبنما ، آلاچیق و فضای سبز بیان شد. علاوه براین پارک آب و آتش تهران امکانات تفریحی و گردشگری دیگری نیز دارد که از آن جمله می توان به آمفی تئاتر ، زمین اسکیت ، کافه ، بوفه و رستوران اشاره کرد. همچنین همانطور که اشاره شد پارک های مختلفی دیگری نیز در کنار پارک آب و آتش قرار دارند که از نزدیک ترین آنها می توان به بوستان بنادر اشاره کرد. در واقع پارک آب و آتش و پارک بنادر به گونه ای در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که یک فانوسی دریایی این دو را از یکدیگر جدا می کند.

همانطور که اشاره شد فانوس دریایی از جمله جاذبه های گردشگری این پارک است. این فانوس این امکان را دارد که می توان نمای پارک، پل طبیعت و دیگر بخش های شهر تهران را از بالای آن مشاهده کرد. با این حال لازم است بدانید در حال حاضر امکان بازدید از بالای فانوسی دریایی امکان پذیر نمی باشد.

از دیگر جاذبه های پارک آب و آتش تهران می توان به یک کشتی اشاره کرد که در انتهای پارک قرار گرفته است. این کشتی انواع و اقسام نوشیدنی ها و دم نوش ها را برای میهمانان ارائه می کند. علاوه براین بوفه های دیگری نیز در کنار زمین اسب سواری و نزدیک پل طبیعت وجود دارد.

برج آب و آتش

برج های آتش نیز از دیگر جاذبه های گردشگری پارک آب و آتش تهران به شمار می رود. این برج ها که در سمت بزرگراه حقانی یا خیابان دیدار جنوبی قرار دارند هر نیم ساعت یکبار و در تاریکی هوا غرش می کنند. تعداد این برج ها 4 عدد بوده و شعله هایی با ارتفاع 10 متر و حرارت بسیار زیاد تولید می کنند. همچنین در کنار این ستون ها فواره آب نیز خودنمایی می کنند. در آبنمای پارک آب و آتش ، آب از سطح زمین و با فشار بسیار زیاد به سمت آسمان پرتاب می شود. در این حین است که تقابلی دیدنی از شعله های آتش و فواره های آب شکل می گیرد.

جایگاه جغرافیایی پارک آب و آتش

همانطور که در ابتدا گفته شد پارک آب و آتش با مساحتی بالغ بر 24 هزار مترمربع ، در اراضی عباس آباد تهران قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی پارک آب و آتش و قرار گرفتن آن در نزدیکی پل طبیعت ، بوستان نوروز ، بوستان بنادر و بوستان طالقانی باعث شده است تا گردشگران بسیاری همه روزه از این پارک دیدن کنند. برای دسترسی به پارک آب و آتش تهران کافی است از طریق خیابان آفریقا ، نرسیده به چهارراه جهان کودک و انتهای کوچه ژوبین اقدام نمایید. در ادامه راه های مختلف دسترسی به پارک آب و آتش تهران بیان می شود.

پارک آب و آتش ؛ مسیرهای دسترسی

برای رسیدن به پارک روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه بدان اشاره خواهد شد.

  • در صورت تمایل به استفاده از مترو کافی است در ایستگاه طالقانی در خط 1 از قطار پیاده شده و سپس در کنار بزرگراه شهید حقانی به سمت غرب حرکت کنید. در نهایت پس از 15 دقیقه پیاده روی به پارک آب و آتش خواهید رسید. همچنین می توانید از تاکسی هایی که از این ایستگاه به سمت میدان ونک حرکت می کنند نیز استفاده نموده و در مقابل پارک آب و آتش پیاده شوید. در مسیر برعکس نیز می توانید از این تاکسی ها استفاده نمایید. علاوه براین در صورتی که تمایل دارید در طول مسیر از پل طبیعت نیز دیدن نمایید کافی است پس از خروج از ایستگاه مترو طالقانی به سمت پارک طالقانی حرکت نمایید. در نهایت با گذشتن از روی پل طبیعت به پارک خواهید رسید.

اجاره آپارتمان مبله در ونک

  • در صورت تمایل به استفاده از اتوبوس می توانید از اتوبوس هایی که به سمت ایستگاه مترو شهید حقانی در خط 1 تردد می کنند استفاده نمایید.
  • در صورت تمایل به استفاده از خودرو شخصی نیز می توانید در خیابان جردن ( نلسون ماندلا ) به سمت شمال رفته و پس از خروجی بزرگراه همت ، خودرو خود را پارک کرده و در نهایت از خیابان شهیدی به پارک آب و آتش بروید. لازم به ذکر است پارک آب و آتش دارای پارکینگ نیز می باشد.

 

منبع: ویکی پدیا

بازکشت به بالا

دیدگاهتان را بنویسید