09301591070

بوستان جمشیدیه تهران

بوستان جمشیدیه تهران یا پارک سنگی جمشیدیه یکی از بوستان های موجود در شهر تهران است که دارای معماری زیبایی است . بر اساس نظر سنجی های انجام شده بوستان جمشیدیه پس از پارک ملت دومین بوستانی است که یک شهروند تهرانی مهمان غیر تهرانی خود را به آنجا دعوت می کند .

بوستان جمشیدیه تهران ؛موقعیت جغرافیایی :

این پارک در انتهای خیابان شهید باهنر قرار دارد که از شمال به کوه های کلک چال ، از جنوب به باغ دولو ، از شرق به خیابان جمشیدیه و از غرب به جاده کلک چال می رسد . مساحت این پارک چیزی در حدود 10 هکتار است و دارای چهار درب ورودی است که ارتفاع درب ورودی اول آن از سطح دریا 1820 متر است .

_ زیبایی های پارک جمشیدیه :

_ دریاچه و آبشار و آب نماهای سنگی : در این پارک دریاچه ای وجود دارد که یک آب نما به حالت آبشار به آن می ریزد . در کنار این دریاچه نیمکت هایی قرار دارد که بازدید کنندگان می توانند روی آن نیمکت ها به تماشای زیبایی های پارک و حیوانات داخل دریاچه مثل ماهی ها و اردک ها و مرغابی ها بپردازند .
_ گذرگاه ها و پیاده رو های سنگی : در ابتدای ورود به پارک گذرگاه های سنگی که در دو طرف آن درختان سر به فلک کشیده شده قرار دارند بسیار جلب توجه می کنند .
_ تندیس ها و مجسمه های سنگی : در این پارک تخته سنگ های بزرگ تغییر شکل داده شده اند و به حالت حیوانات مختلف درآمده اند که گردشگران با استفاده از قوه

تخیل خود می توانند از این تندیس ها لذت ببرند . در میان بوستان به جز حیوانات مجسمه هایی با مفهوم های طبیعی ، فرهنگی و عرفانی نیز قرار دارد که پارک را چشم نواز می کنند .
_ نمایشگاه های فصلی : در بوستان جمشیدیه تهران گاهی نمایشگاه های هنری برپا می شود که هنرمندان آثار هنری دست خود را به نمایش می گذارند و عده بسیاری برای تماشای این نمایشگاه ها به این بوستان می روند .

از امکانات اجاره آپارتمان مبله در لوکس مبله دیدن فرمایید.

_ بوستان فردوسی :

بوستان جمشیدیه از ابتدای ساخت تا کنون دو دفعه مورد بازسازی قرار گرفته است که یکی از بازسازی های آن در سال های 1374 تا 1375 صورت گرفت . در این بازسازی حدود 16 هکتار دیگر به این پارک اضافه گردید که نام آن را به پاس زحمات ابوالقاسم فردوسی شاعر فرهیخته ایرانی ، بوستان فردوسی گذاشتند . مساحتی نزدیک به 6317 متر از این پارک به گلکاری اختصاص یافته است که آمیزش دو عنصر سنگ و گیاه جلوه ای خاص به بوستان فردوسی داده است .

_ تفریحات بوستان جمشیدیه تهران :

_ پیاده روی : این بوستان به دلیل وجود گذرگاه های سنگ فرش شده از بهترین مکان های تهران برای پیاده روی و گشایش خاطر به شمار می آید . بوستان جمشیدیه به دلیل واقع شدن در قسمت شمالی استان تهران دارای هوای بسیار تازه و فرح بخش است .
_ کوهنوردی : یکی دیگر از گردشگران این پارک گروه های کوهنوردی و کوهنوردانی هستند که می خواهند به کوه های کلک چال و پناهگاه کلک چال برسند پس اگر از طرفداران کوهنوردی هستید این پارک می تواند از بهترین گزینه های انتخابی برای شما باشد .

_ پیک نیک و گردش های خانوادگی : در سرتاسر این پارک آلاچیق هایی تعبیه شده اند که مناسب دورهمی های خانوادگی است . وجود امکانات رفاهی مناسب در این بوستان باعث شده است که خانواده های تهرانی آن را برای گردش های خانوادگی خود انتخاب کنند .
_ عکاسی : این پارک به دلیل زیبایی های چشم گیری که دارد به خصوص در فصل های پاییز و بهار که درختان جلوه ای تسخیر کننده دارند موردانتخاب بسیاری از عکاسان مبتدی و حرفه ای قرار می گیرد .

_ خوشمزه های پارک : در کنار دریاچه و آبشار پارک رستوران های زیادی قرار دارند که در آن ها انواع غذاهای محلی و سنتی کردی ، آذربایجانی ، شمالی و .. ارائه می شوند . این رستوران ها به دلیل نزدیکی به دریاچه و آبشار بسیار دل نواز هستند .
_ پرنده نگری : یکی دیگر از زیبایی های این بوستان وجود شصت گونه پرنده متفاوت در داخل بوستان است که برای علاقه مندان به حیوانات مکان بسیار خوبی است و می تواند توجه آنان را جلب کند .

_امکانات بوستان جمشیدیه تهران :

از جمله امکانات رفاهی موجود در پارک می توان به سالن آمفی تئاتر ، رستوران ، آب نما ، نیمکت ، سطل زباله ، آبخوری ، آلاچیق ، فضای سبز ، سرویس بهداشتی و 175 تیر روشنایی اشاره کرد .

_ راه دسترسی :

برای رفتن به این بوستان از طریق وسایل نقلیه عمومی دو راه وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم :
_ مسیر اول : سوار بر اتوبوس های خط تجریش – جماران شوید و در ایستگاه مدرسه یادگار امام که سر خیابان امیدوار است از اتوبوس پیاده شده و به وسیله تاکسی یا پیاده روی به بوستان سنگی جمشیدیه برسید .
_ مسیر دوم : سوار بر مترو شوید و در ایستگاه تجریش از مترو پیاده شوید و با استفاده از اتوبوس های خط تجریش – جماران به خیابان امیدوار برسید .

از مقاله بوستان جمشیدیه دیدن فرمایید .

بازکشت به بالا

پاسخی بگذارید

15 + شانزده =